Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

1986 yılında alüminyum dökümde meslek hayatına başlayan Veysel Tunçyüz, 1998 yılında Tunç Döküm’ ü kurmuştur. İlerleyen yıllarda yoğun çaba sarf ederek teknolojik bilimsel gelişmeleri bünyesine katarak 3500 m2 kapalı alanda uzmanlaşmış ekibi ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Alüminyum döküm sektöründe dünya çapında kullanılan teknoloji ve tekniği bünyesinde barındırarak, ekip-ekipman uyumu ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Tunç Döküm model ve işleme, alüminyum döküm ve proje planlama da ileri teknoloji ile uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Yatırımlarında yerli ve milliyi tercih ederek dünya modelcilik teknolojisiyle entegre hale gelmiş modelhane, tam otomatik maça makineleri, yarı ve otomatik kalıplama makineleri, tam otomatik reçineli kalıplama sistemi, 10-20 tonluk contirius mikser, 9 ton/h reklamasyon sistemi, tüm bu makine gücünü besleyecek günlük 5 ton kapasiteli doğal gaz ergitme ocakları, kumlama ve ısıl işlem, tam teşekküllü CNC işleme merkezi, kataforez kaplama ve elektro statik toz boya tesisi yatırımlarıyla Türkiye’nin alüminyum dökümcülüğü alanında oluşmuş tek ve en büyük tesisidir.

16 gr-400 kg arasında değişen ağırlıklardaki dökümlerde EN AC 46100-EN AC 46500-EN AC 46000-EN AC 43400-EN AC 44400- EN AC 43500 alaşımları kullanılmakta ve gerekli analizler spektrometre aracılığıyla yapılarak malzeme kalitesi denetlenmektedir.

Amacımız müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda, tam zamanında yüksek kaliteli alüminyum döküm parçalar tedarik etmek ve sınırsız müşteri memnuniyetidir. Ar-ge’den tasarıma, model ve dökümden boyaya uzanan süreci tek elden çıkararak ürünün kalite takibini bir fiil yapmaktayız.

Tüm bu hizmetleri sağlayan ekibimizin refahı ve güvenliği için gerekli eğitimler ve sosyal işlere öncelik tanınmakta ve sistemin doğal akışı içerisinde iş birliği sağlanmaktadır.